Sunuş


Değerli Araştırmacılar,

 

İlk çıktığı 2008 yılından bu yana yakaladığı kaliteden ödün vermedenyayın hayatını sürdüren Sanat Ve Tasarım Dergisi’nin Aralık 2016 sayısını sizlere sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

 

Büyük bir ilgiyle takip edilen, bilim ve sanat dünyamız için önemli bir başvuru kaynağı olma başarısı gösteren Dergimiz bu çizgisini korumaya devam edecektir.Dergimiz bu günlere siz değerli yazarlarımız ve emeklerini ödeyemeyeceğimiz kıymetli hakemlerimiz sayesinde gelmiştir.

 

Bu sayımızda yayınlanan,önceki sayılarda olduğu gibi, sanat ve tasarım alanına yönelik sorunlara ve çözümlere odaklanmış birbirinden değerli 9 makaleyi okumaktan keyif alacağınızı umuyoruz.

 

Dergimizin hazırlanmasında büyük bir özveriyle görev alan editöryal ekibimize, akademik ve idari personelimize, makaleleriyle dergimize güç katan yazarlarımıza, hakemlerimize teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Dergimizin bu sayısıyla yardımcı editörler Doç. Muna Silav ve Araş. Gör. Berna Çağlar ile birlikte sizlere veda ediyor görevi devralan yeni editöriyal ekibe başarılar diliyorum.


En içten dileklerimizle,


Prof. Dr. Bekir Eskici
EditörDeğerli Okuyucular,

Yayın hayatını "e-dergi" formatında devam ettiren dergimize makale başvurularınızı TÜBİTAK ULAKBİM'in DergiPark Açık Dergi Sistemleri üzerinden sağlanan erişim vekullanım hizmeti ile aşağıdaki web sayfasından yapabilirsiniz:

http://dergipark.ulakbim.gov.tr/sanatvetasarim/
 
18. Sayı Makale Başlıkları


Deniz BAYAV / Batılı Sanatçıların Çallı Kuşağı’na Etkileri

Yüksel GÖĞEBAKAN / İnanç Sistemleri İçerisinde Yer Alan Tufan Miti ve Bunun Resim Sanatına Yansımaları

Başak GÜLÜM, Oğuz DİLMAÇ / Kamusal Alanda Atık Malzemelerle Yapılan Sanatsal Çalışmaların Sürdürülebilir Kent Hayatına Katkıları

Atila IŞIK / Çağdaş Grafik Tasarım ve Reklamcılıkta Andy Warhol Etkisi

Cemile KAPTAN BAZYAR /Mitoloji ve Çağdaş Sanat

Duygu SABANCILAR /Bireysel ve Toplumsal Hafızanın Sanat Eserlerinde “Kıyafet” Aracılığı ile Kurgulanması: Gülsün Karamustafa ve Gülçin Aksoy

Elif SONGÜR DAĞ / Halikarnas Balıkçısı ve Resimlemeleri

Perihan ŞAN ASLAN / Seramik Yüzeylerde Monobaskı Uygulamaları

Melike TAŞÇIOĞLU, Aydan SİRETLİ/ Grafik Tasarımda Litografinin Yeri ve Henri de Toulouse-Lautrec’in Afiş Tasarımları
Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Gölbaşı Yerleşkesi Gölbaşı Ankara Tel: (312) 425 76 75 Faks : (312) 425 34 10 E-posta:sanatvetasarim@gazi.edu.tr
Tasarım: Doç. Özden Pektaş Turgut
- Uygulama: Arş. Gör. Zeynep Pehlivan